Sarbinowo należy do najpiękniejszych miejscowości gminy Mielno. Położona jest w powiecie koszalińskim około 18 kilometrów od Koszalina i 32 kilometry od Kołobrzegu. Miejscowość leży tuż przy samej wydmie i promenadzie gdzie, znajduje się wiele pięknie odrestaurowanych budynków przedwojennych oraz nowoczesne wille i pensjonaty.

Typowo letniskowa miejscowość nadmorska oddalona o 7 km od Mielna. Czyste piaski plaży, lśniące w słońcu niczym złoto, to walory które od lat doceniają turyści. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogate w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu, zagwarantują zdrowy wypoczynek.

Sarbinowo oferuje możliwość wyboru spośród kilku – ciekawych krajobrazowo – tras, które liczą po kilkanaście kilometrów. Ponadto przez wieś wiedzie przywydmowy szlak turystyczny, prowadzący przez Chłopy i Mielenko do Mielna. Z Sarbinowa do Gąsek, gdzie znajduje się udostępniona dla turystów latarnia morska jest tylko 5 km.

Jedną z największych atrakcji turystycznych w Sarbinowie jest także neogotycki kościół z 1856 r. Z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta oraz chałupa rybacka z pokrytym trzciną dachem z 1804 r.


Latarnia morska w Gąskach

zbudowana w 1878 roku o wysokości 50 metrów-druga najwyższa latarnia w Polsce, z jej szczytu można podziwiać wspaniałe widoki

Przystań rybacka w Chłopach

położona zaledwie 2 km od Sarbinowa rybacka przystań, chętnie odwiedzana przez turystów pragnących zjeść świeżą rybę prosto z morza

Pomnik morsa w Mielnie

symbol organizowanego corocznie Międzynarodowego Zlotu Morsów, na który przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli

Atrakcje na jeziorze Jamno

rejsy wycieczkowe ``Koszałkiem``, wędkowanie, przystań jachtowa, kanał łączący jezioro Jamno z morzem Bałtyckim

Atrakcje turystyczne Kołobrzegu

port morski, pomnik zaślubin z morzem Bałtyckim, uzdrowisko z trzema letnimi kąpieliskami, molo oraz ratusz i zabytkowa katedra

Atrakcje turystyczne Koszalina

największy w Polsce zadaszony amfiteatr, katedra, Góra Chełmska, galerie handlowe i kina, nowoczesny aquapark

Ogrody Marzeń Hortulus Dobrzyca

tematyczne ogrody położone na obszarze około 5 hektarów, podziwiane przez tysiące turystów i wielokrotnie nagradzane

Aquapark Koszalin

Aquapark w Koszalinie to jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych na Pomorzu. Wspaniała atrakcja dla całej rodziny.